Pasiruošimas verslo pardavimui

Verslo pardavimas – atsakingas sprendimas. Dažniausiai žmonės svajoja apie verslo sukūrimą, o ne jo pardavimą. Bet viskam ateina laikas. Parduoti verslą galima dėl įvairių susiklosčiusių aplinkybių. Tai gali būti motyvacijos trūkumas, pinigų reikalingumas, noras leistis į kitus gyvenimo nuotykius ar net troškimas išbandyti save kitoje verslo srityje.

Kad ir koks ten būtų konkretus jūsų pasirinkimas, lemiantis jūsų sprendimą parduoti verslą, jį reikėtų įvertinti atsakingai. Verslo pardavimas, tai nėra tik skelbimo sukūrimas ir laukimas, kol kažkas pasiūlys jums reikiamą kainą. Jums neužteks tiesiog sušukti „parduodu verslą” ir tikėtis sėkmės. Jums reikės padaryti daug daugiau, nei tai. Nes parduoti verslą – ne tas pats, kas parduoti bet ką kitą. Todėl yra nemažai dalykų į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, kad verslo pardavimas netaptų nusivylimu, kuriuo gali reikėti gailėtis.

Parduodant verslą ant kortos yra pastatyta tikrai daug, todėl pasiruošti tokiam žingsniu reikėtų negailėti pastangų.

Paruoškite verslą šiam svarbiam žingsniui

Jei daiktą galite tiesiog nufotografuoti ir supakuoti siuntimui, tai su verslu taip lengvai neišsisuksite. Kartais verslas net neturi konkrečios fizinės manifestacijos, kad būtų galima jį taip imti ir paruošti pardavimui. Su verslu viskas vyksta daug subtiliau.

Pirmiausia jums reikia pasirūpinti visa verslo dokumentacija: tai yra leidimai, buhalterija, pelno ir pajamų ataskaitos, turto deklaracijos, įstatai, sutartys su tiekėjais, nuomos sutartys ir kiti dokumentai. Turite visus šiuos dokumentus peržiūrėti, įvertinti ar visi jie atitinka realų verslo stovį, ar nėra besibaigiančių galioti leidimų ar sutarčių, ar visi mokesčiai yra sumokėti. Tą turite žinoti, kad galėtumėte jaustis patogiai prieš pirkėją, nes jam neabejotinai bus aktuali visa ši informacija.

Paruoškite tinkamą skelbimą

Žmonės, investuodami savo pinigus į verslą, nori apie jį žinoti viską, ką reikia ir galima. Iš dalies tam reikalinga pasiruošti visus aukščiau aptartus dokumentus, nes juose yra informacija, kur neabejotina domins kiekvieną jūsų verslo pirkimu suinteresuotą asmenį.

Ruošdamiesi verslo pardavimui, iš kiekvieno dokumento ištraukite svarbiausią informaciją ir glaustai ją pateikite savo verslo pardavimo skelbime. Pasistenkite surasti balansą tarp informacijos gausumo ir glaustume. Nėra gerai nei skelbimo apkrauti pertekline informacija, nei į jį neįdėti pakankamai duomenų.

Skelbimo gale būtinai nurodykite, kad detalesnę informaciją galite suteikti nurodytais kontaktais.

Būkite pasirengę deryboms

Tik paprasti daiktai yra perkami be derybų. Bet net ir dėl jų kainos dažnas pirkėjas yra linkęs pasiderėti. Verslas – visai kitas reikalas. Kiekvienas pirkėjas norės pasiderėti dėl verslo kainos. Atsižvelgiant į verslo padėtį ir jūsų nustatytą kainą, pirkėjo siūloma kaina gali būti gerokai žemesnė nei ta, kurios prašote. Nebūkite dėl to šokiruoti, nes tai – normali praktika parduodant verslą.

Būkite tam pasiruošę. Taip pat būkite pasiruošę atsakyti į daug pirkėjams kilsiančių klausimų. Kuo geriau būsite susipažinę su visa savo verslo dokumentacija – tuo sklandžiau seksis parduoti verslą.

Parduodate verslą? Štai kaip tam pasiruošti