Daug žmonių, dėl skirtingų priežasčių, gali turėti metalo laužo. Dažnu atveju nežinoma ką su juo daryti, todėl ji guli garaže, kieme ar kitur bei užima reikalingą vietą. Atsikratyti metalu gali būti sudėtinga – daug priklauso nuo pačio metalo, jo gabaritų, svorio. Didesnis ir nepatogus gabenti metalo laužas – įkyri problema. Tačiau sprendimas tam yra. Tai – metalo supirkimas.

Kiekvienas turėtų žinoti, kad metalu galima ne tik nesunkiai atsikratyti, bet iš to taip pat galima dar ir gerai uždirbti. Metalo supirkimas yra paslauga, kuri leidžia padaryti būtent tai. Kiek iš to pavyks uždirbti, kur pristatyti metalą ir kas jį supirks – tai priklauso nuo turimo metalo.

Kokie metalai yra superkami?

Metalo supirkėjai perka juodąjį ir spalvotąjį metalą, jo laužą. Plačiau apie kiekvieną jų:

  1. Varis, žinomas dėl savo raudonai rudos spalvos, yra vienas seniausiai naudojamų metalų žmonijos istorijoje. Jis išsiskiria savo geromis elektros ir šilumos laidumo savybėmis, dėl ko yra labai vertinamas elektrotechnikoje ir šildymo sistemose. Varis taip pat yra lankstus ir atsparus korozijai, ypač esant drėgmei, tačiau jis nėra toks stiprus kaip kai kurie kiti metalai. Dėl savo antimikrobinių savybių varis naudojamas ir medicinos srityje.
  2. Žalvaris yra vario ir cinko lydinys, kurio spalva svyruoja nuo geltonos iki rausvai aukso, priklausomai nuo cinko kiekio. Šis metalas yra žinomas dėl savo puikių apdirbimo savybių, tvirtumo ir atsparumo korozijai. Žalvaris plačiai naudojamas muzikos instrumentų gamyboje, dekoratyviniuose dirbiniuose ir armatūroje. Taip pat šis metalas turi antibakterines savybes ir yra atsparus nusidėvėjimui.
  3. Aliuminis, lengvas ir blizgantis metalas, išsiskiria savo lengvumu bei atsparumu korozijai, kuris yra suteikiamas oksidacijos sluoksniu. Aliuminis yra vienas lengviausių ir tvirčiausių metalų, naudojamų aviacijoje, transporto pramonėje ir statybose. Jis taip pat yra lengvai formuojamas, todėl yra populiarus pasirinkimas įvairių gaminių, pradedant pakavimo medžiagomis ir baigiant elektros laidais, gamyboje.
  4. Nerūdijantis plienas yra lydinys, kurio pagrindą sudaro geležis, anglis ir, svarbiausia, chromas, kuris suteikia jam ypatingą atsparumą korozijai. Šis metalas išsiskiria savo tvirtumu, blizgesiu ir ilgaamžiškumu. Dėl šių savybių nerūdijantis plienas yra plačiai naudojamas virtuvės reikmenyse, medicinos įrangose, statyboje ir automobilių pramonėje. Be to, nerūdijantis plienas yra 100% perdirbamas, kas dar labiau padidina jo populiarumą.
  5. Cinkas, dažnai naudojamas kaip danga ant kitų metalų, kad būtų apsaugota nuo korozijos, yra žinomas dėl savo atsparumo oksidacijai. Šis metalas nėra toks lankstus ar stiprus kaip kai kurie kiti metalai, tačiau jo pagrindinė nauda yra apsauginė funkcija, ypač cinkuojant plieną. Cinkas taip pat gali padidinti kitų metalų tvirtumą ir atsparumą korozijai, dažnai yra naudojamas baterijose ir medicininėse preparatuose.

Suprantama, metalo paskirtis, jo kokybė tiesiogiai įtakoja supirkimo kainas.

Metalo supirkimo kaina

Skirtingi metalai turi skirtingas supirkimo kainas. Metalo vertę taip pat įtakoja ir pačio metalo forma. Pavyzdžiui, gabaritinio ir storasienio juodųjų metalų laužo kaina skiriasi. Taip pat skiriasi ir skardų bei buitinės technikos laužo supirkimo kaina. Dėmesį reikėtų atkreipti ir į tai, kad metalo supirkimo kaina yra tiesiogiai priklausomai nuo metalų kainų biržose. Nors pastarosios kainos svyruoja dažniau, nei supirkimo kainos, laikui bėgant dideli pokyčiai metalų biržų kainose pradeda atsispindėti ir supirkimo kainose.

Priklausomai nuo metalo rūšies ir formos, juodojo metalo laužą galima parduoti nuo 50 Eur už toną. Tuo tarpu spalvotojo metalo laužas yra vertingesnis: cinko laužas parduodamas nuo 0.70 Eur už kilogramą, o vario laužas – už daugiau nei 6 Eur už kg.

Norėdami parduoti metalo laužą supirkėjui, pirmiausia susipažinkite su jų siūlomomis supirkimo kainomis. Norėdami visus metalo supirkėjus rasti vienoje vietoje, tą galite padaryti čia: https://www.supirkimaspro.lt/metalo-supirkimas/.

Metalo supirkimas: ką reikia žinoti?