Verslo kūrimas gali būti įdomi ir naudinga patirtis jauniems žmonėms, ypač tiems, kurie neturi daug kapitalo ar išteklių. Tai taip pat gali būti nelengva užduotis, nes asmuo turi įveikti keletą kliūčių, kad jo verslas būtų sėkmingas. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip jauni žmonės gali pradėti verslą turėdami ribotus išteklius ir neturėdami kapitalo. Aptarsime tokias temas, kaip tinkamos mąstysenos nustatymas, potencialių rinkų ir nišų tyrimas, įgūdžių tobulinimas, rinkodaros strategijos ir kt.
Tinkamas mąstymas
Pirmasis žingsnis pradedant verslą – nustatyti tinkamą mąstyseną. Svarbu nepamiršti, kad jūsų verslas reikalaus sunkaus darbo ir atsidavimo, kad būtų sėkmingas. Daug jaunų verslininkų pasiekė sėkmę išlaikydami pozityvų požiūrį ir kartu mokydamiesi tiek iš sėkmių, tiek iš nesėkmių kelyje. Be to, siekiant kuo didesnės sėkmės, svarbu viso verslo pradžios ir vykdymo proceso metu susitelkti į savo tikslus.
Ištirkite potencialias rinkas
Apsiginklavę tinkamu požiūriu į sėkmę, norėsite pradėti tirti potencialias rinkas ar nišas, kuriose potencialiai galėtumėte pradėti savo verslą. Skirkite šiek tiek laiko įvairioms idėjoms ir koncepcijoms, kurios galėtų atitikti jūsų interesus ar aistras, nagrinėti. Analizuodami galimybes atsižvelkite į rinkos tendencijas; nustatykite, kokie visuomenės poreikiai, kurių šiuo metu nepatenkina esamos įmonės, egzistuoja – tai gali reikšti neišnaudotą sritį, kurią galėtumėte toliau tyrinėti. Be to, apsvarstykite, kiek kiekvienoje potencialioje nišoje gali būti konkurencijos – jei vienoje konkrečioje srityje yra per daug konkurentų, jums gali būti sunku konkuruoti tokioje perpildytoje žaidimų aikštelėje, kol nesukursite pranašumo prieš kitas įmones unikaliais produktais ar paslaugomis, siūlomomis konkurencingomis kainomis.
Tobulinkite savo įgūdžius
Prieš pradėdami verslą bet kurioje rinkoje ar nišoje, į kurią ketinate įsitraukti, jaunieji verslininkai privalo patobulinti savo įgūdžius; daugiausia dėmesio skirkite tokioms sritims kaip tinklų kūrimas, rinkodara, finansai ir (arba) apskaita bei pardavimai, nes jos greičiausiai bus labai svarbios, kai pradėsite veiklą ir sieksite pelningumo. Be to, apsvarstykite su konkrečiomis pramonės šakomis susijusius profesinio tobulinimosi kursus, kurie gali padėti įgyti pranašumą prieš konkurentus, neturinčius panašaus mokymo ar žinių bazės (tai ypač aktualu bandant įsitvirtinti naujose rinkose). Galiausiai, nepamirškite apie „minkštuosius” įgūdžius, pavyzdžiui, bendravimą (žodžiu ir raštu), lyderio savybes ir veiksmingus problemų sprendimo būdus – visa tai yra neįkainojamas turtas pradedant bet kokią verslo veiklą!
Sukurkite strateginį rinkodaros planą
Prieš pradėdami savo veiklą, turėtumėte parengti veiksmingą rinkodaros planą; šiame plane turėtų būti numatyti tokie tikslai kaip tikslinės rinkos nustatymas ir analizė (pvz., geografinė padėtis ir demografiniai duomenys), produkto pozicionavimas minėtoje tikslinėje (-ėse) rinkoje (-ose), pagrindiniai reklamos kampanijų pranešimai, reklamos kampanijoms naudojami žiniasklaidos kanalai, reklamos kampanijų biudžeto paskirstymas kiekvienam kanalui ir t. t. Galbūt net norėsite apsvarstyti galimybę pasamdyti išorės specialistus (pvz, konsultantus ar agentūras), kurie specializuojasi veiksmingų rinkodaros planų kūrime, jei reikia – tai gali padėti užtikrinti, kad jūsų pastangos bus strateginės ir (arba) tikslingos, o ne betikslės ar „bandymų ir klaidų” metodais pagrįstos, kurie paprastai neužtikrina geros investicijų grąžos!
Naudokite technologijas savo naudai
Be pirmiau minėtų pagrindinių įgūdžių tobulinimo, technologijų naudojimas yra dar vienas puikus būdas jauniems verslininkams, neturintiems kapitalo išteklių, aplenkti konkurentus! Socialinės žiniasklaidos priemonės suteikia puikias galimybes pigiai ir (arba) be jokių išlaidų reklamuoti produktus ir (arba) paslaugas; tokios platformos kaip „Facebook” ir „Twitter” leidžia vartotojams kurti profilius ir puslapius, kuriuose pristatomi produktai ir (arba) paslaugos, ir tuo pat metu įgyti sekėjų, kurie ilgainiui tampa lojaliais klientais (jei jiems buvo suteiktos kokybiškos prekės ir (arba) paslaugos!). Taip pat apsvarstykite galimybę kurti mobiliąsias programėles, skirtas konkrečioms auditorijoms, jei įmanoma – tokio tipo programėlės paprastai pritraukia naudotojus, kurie jau domisi susijusiomis temomis, todėl juos pasiekiant per parsisiunčiamas programėles galima pasiekti aukštą klientų konversijos rodiklį dėl susipažinimo su tema. Taip pat nepamirškite apie optimizavimo paieškos sistemoms taktiką – strategiškai naudodami raktinius žodžius interneto puslapiuose, galite užtikrinti, kad potencialūs klientai juos lengviau nei bet kada anksčiau rastų per paiešką internete!
Jei reikia, ieškokite finansavimo šaltinių
Galiausiai nepamirškite, kad prireikus reikia ieškoti finansavimo šaltinių! Nors pradėti verslą be kapitalo gali atrodyti sunku (ar net neįmanoma); iš tikrųjų yra daugybė galimybių, leidžiančių asmenims pradėti verslą neturint prieigos prie didelių išankstinių pinigų sumų! Pavyzdžiui, daugelis mažų įmonių gali gauti valstybės dotacijas ir paskolas, priklausomai nuo vietos įstatymų ir taisyklių; tarpusavio skolinimo svetainės yra puiki alternatyva tradicinėms paskoloms, nes investuotojai teikia pasiūlymus dėl paskolų prašymų, paprastai siūlydami geresnes sąlygas nei bankai. Be to, minios finansavimo svetainės, pavyzdžiui, Kickstarter, suteikia puikių galimybių rinkti lėšas projektams, kuriuos verta paremti iš rėmėjų visame pasaulyje!