Trečiadienį „Galerijoje555“ atidarytoje portretistės Grytės Pintukaitės parodoje „Gyvenimo spalvos ir atsakymai“ netrūko netikėtumų – menų inkubatoriaus erdvėje, skambant fleitos, gitaros ir fortepijono muzikai, ore sklendžiant baltam balandžiui, subtiliai skleidėsi vyrų ir moterų pasaulių paralelės. Portretų ciklas, kuriame per 30 meno darbų, kalba apie tai, kokia spalvinga ir net prieštaringa gali būti meilė. Renginyje apsilankė per 100 žmonių – tarp jų nemažai tų, kurie įamžinti paveiksluose.

„Savo darbais norėjau perteikti santykių spalvų amplitudę. Garsai, spalvos, judesiai, emocijos – tai mūsų pasaulių dialogo išraiška bei kelionė. Esu įsitikinusi, kad pasaulyje nėra vienatvės ir vienišo žmogaus, jei jis jaučiasi vienišas, jis vis tiek ne vienas – jis žmogus su tylia erdve, kurioje įvyksta jo pokabis su tyla“, – portretų ciklą „Gyvenimo spalvos ir atsakymai“ pristato tapytoja Grytė Pintukaitė.

G. Pintukaitė, parodos lankytojai ir baltas balandis

Savo kūrinius ji skyrė vyrų ir moterų pasauliams. Autorė įsitikinusi, kad vyro pasaulio neįmanoma pažinti trumparegiškai žvelgiant – tam svarbus vyro ir moters ryšys. Poetas Dainius Gintalas, apžvelgdamas parodą, pabrėžė, kad vyrų portretai, sukurti G. Pintukaitės, yra įtraukiantys atskleista galia ir jėga, kuri casino online neretai iškyla kaip nukreipta prieš moterį – šiek tiek slegianti, o kartais netgi užgniaužianti.

Parodos atidarymo renginys_dainininkas I. Oksionov

Portretistės mokytojas, Vilniaus Dailės akademijos profesorius Arvydas Šaltenis, kalbėdamas apie kūrėjos darbus, akcentavo ypatingą jos ryšį su žmonėmis ir jų išgyvenamomis būsenomis. „Grytė visada buvo atidi žmogui ir jo jausenoms – tai ryškėjo jau studijų metais. Jai niekada modelis, pozuojantis paveikslui, nebuvo tik modelis – tai buvo Žmogus. Pintukaitės portretuose nemažai egzaltuotų būsenų, vidinius asmenybės klodus atveriančių spalvų“, – apžvelgia A. Šaltenis.

G. Pintukaitės mokytojo prof. Arvydo Šaltenio komentaras

Parodos autorė akcentuoja, kad kiekvienas spalvų derinys – lyg unikalus dviejų žmonių pasaulis, patirtas tik jų vienų – niekam nežinomas, netgi nesuprantamas.

„Galerijos555“ savininkė Violeta Moščinskienė, sveikindama autorę 30-osios personalinės parodos proga, pabrėžė ypatingą G. Pintukaitės kūrybinį braižą ir atsidavimą menui, visapusiškai prisiliečiant prie tapomos asmenybės – pokalbiais, potepiais ir mintimis.

Dainininkas Ilja Aksionov prie savo portreto

Atidarymo dieną pristatytas autorės portretinių kompozicijų albumas. Jame – 31 meninis darbas bei kompaktinis diskas, kuriame – tapytojos muzikinės improvizacijos.

Žmonės ir jų portretai

Paroda „Gyvenimo spalvos ir atsakymai“ „Galerijoje555“ veiks iki gruodžio 7 d.

Grytės Pintukaitės parodos atidaryme – gyvenimo spalvos ir atsakymai, perduoti nešti baltam balandžiui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *