Kovo 15 d., antradienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, I a. salė) bus rodomas filmas „Baimės abėcėlė“. Tai dokumentinis filmas atskleidžiantis 2009 m. Nobelio premija apdovanotos rašytojos Hertos Müller kūrybą ir gyvenimą baimėje teturint vienintelį ginklą – literatūrą.

Kasmet Vokietijos kino teatruose įvyksta ne mažiau kaip 120 vokiškų filmų premjerų. Goethe‘s instituto projektui „Vokiško kino dienos“ atrenkami patys geriausi („Best-Of“) vokiško regiono kino darbai. Tai, anot Goethe‘s instituto vadovo Detlefo Gericke‘s, paveikūs filmai, bet ne auklėjamąja ar juo labiau lozungine prasme, o savo požiūriu į pasaulį, į istoriją, savo tikroviškumu, emocionalumu, racionalumu ir siužetine drąsa.
Vienas tokių filmų – olandų režisieriaus Johno Alberto Janseno dokumentinis pasakojimas „Baimės abėcėlė“ (Alphabet der Angst, 2015).
Rašytojos Hertos Müller (g. 1953) tėvai buvo vokiškai kalbantys rumunai. Tėvas per Antrąjį pasaulinį karą tarnavo SS. Motina po karo pateko į sovietų lagerį. Hertos Müller studijų ir vėlesnius metus temdė Ceaușescu režimo represijos ir Securitate priekabės. Iš tokių patirčių kilusios baimės ir traumos iki šiol veikia jos gyvenimą. Kai nerašo romanų, Herta Müller dėlioja vadinamąsias „koliažų poemas“. Jose baimė ir žado netekimas ženklina visą kūrėjos prozą.

Vokiško kino diena bibliotekoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *