Mokslas, tiriantis žmogaus veido bruožus ir jų nulemtas charakterio savybes, vadinamas fizionomika. Išmokę nustatyti savo ir aplinkinių charakterio savybes jausimės stipresni ir galėsime numatyti, ko galima tikėtis iš vieno ar kito žmogaus, turinčio tam tikrą bruožą. Veido bruožų klasifikavimu naudojasi verslo įmonių vadovai, personalo atrankos specialistai, taip pat žmonės, dirbantys klientų aptarnavimo srityje, ryšių su visuomene ir net saugumo struktūrose. Siūlome susipažinti su akių, nosies ir lūpų išduodamais charakterio bruožais.

AKYS (pagal spalvą)

Pilkos akys: jie niekada neabejoja savimi, yra ištvermingi ir impulsyvūs, tvirtai siekia užsibrėžto tikslo.
Mėlynakiams būdinga nertis iš kailio dėl kitų ir savo laimės.
Žaliaakiai priima romantiką ir šilumą tik tada, kai labai pasitiki žmogumi, nes bijo būti įskaudinti. Jie turi kūrybišką ir jautrią sielą.
Rudaakiai – tai protingi, praktiški ir be galo atsargūs žmonės.

NOSIS (žvelgiant iš profilio)

Tiesi nosis reiškia polinkį į sistemingą darbą. Tiesianosiams užsispyrimas ir kryptingas darbas yra toks įprastas, kad jie to tikisi ir iš aplinkinių (Pvz.: rašytojas Ernestas Hemingvėjus).
Riesta nosis rodo, kad žmogus mėgsta būti giriamas, tada darbas atliekamas kokybiškiau ir su didesniu entuziazmu. Dažniausiai jie būna jausmingi, todėl giriami stengiasi, o kritikuojami greit įsižeidžia (Pvz.: aktorius Tomas Hanksas).
Kumpa nosis – kūrybingųjų bruožas. Kuo didesnė kuprelė, tuo kūrybiškesnė asmenybė (Pvz.: Steve Jobs ).

LŪPOS (pagal storį)

Plonų lūpų savininkai nemėgsta atverti širdies ir kalbėti apie asmeninį gyvenimą, todėl jie būtų puikūs politikai ar verslininkai (Pvz.: Džordžas Bušas).
Putnios lūpos išduoda polinkį į atviruma. Jie yra atlapaširdžiai, mėgsta pasakoti daug ir su visomis smulkmenomis (Pvz.: Monika Levinski).

Pagal lūpų kampus:

Tiesi lūpų kampų padėtis išduoda, kad tokie žmonės yra psichologiškai stabilūs, realistai. Gyvenimo neskuba piešti nei juodai, nei pernelyg ryškiai.
Pakelti lūpų kampai reiškia optimistinį požiūrį į gyvenimą, jie nėra įžeidūs, o išgirdę dviprasmišką komplimentą neieško ko nors įžeidžiančio.
Nuleisti lūpų kampai – tai dažniausiai pesimistų bruožas, nes būtent taip jie interpretuoja kito žodžius, todėl gana greitai įsižeidžia ir kartu bijo įžeisti kitus, todėl skuba atsiprašyti.

• Beje, ar žinojote, kad moterys, paryškindamos tam tikrus veido bruožus, nesąmoningai paryškina būtent tuos, kurių dominavimo siekia.

Veido bruožų skaitymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *