Dar neseniai pirmuosius žingsnius žengęs jaunatviškas ir veržlus „Užupio dramos teatras“, šiandien siekia būti geriausių Lietuvos teatrų gretose. Užupyje – tai mistiką, romantiką, praeitį, bohemiją simbolizuojantis pavadinimas. Užupis, pasiskelbęs atskira respublika, šiandien yra neeilinis Vilniaus rajonas, čia įkvėpimo sėmėsi ne vienas rašytojas, šiose vingiuotose gatvėse ir skliautuotuose pastatuose yra gimę ne tik Lietuvos rašytojų kūriniai (J. Kunčinas „Tūla“), bet ir užsienio svečių knygų idėjos (Rim Jong Joo „Užupio respublika“). O dar visa nesuskaičiuojama poezijos posmų gausybė.

Iš ten kilo ir „Užupio dramos teatro“ idėja. Išskirtinis „Užupio dramos teatro“ bruožas – tai režisūrinis teatras, – įvardija teatro įkūrėja – jis pasižymi tuo, kad suteikia galimybę visuomenei susipažinti su dar neatskleistais įvairių kartų Lietuvos teatro talentais, kurie dėl tam tikrų priežasčių negauna darbo valstybiniuose teatruose ar yra talentingi, tačiau nepripažinti. Režisieriai pristato įvairių formų ir dramos žanro darbus. Šis teatras sukuria galimybę nepriklausomiems režisieriams įgyvendinti savo kūrybinius užmojus. Nepriklausomas režisierius, vykdomos aktorių atrankos metu, pats sukuria savo darbui tinkamą trupę ir gauna galimybę pristatyti savo darbus žiūrovams. Geriausiai pasisekę darbai įtraukiami į nuolatinį teatro repertuarą. Taip ambicingi kūrėjai ir aktoriai gauna galimybę save realizuoti, išbandyti savo jėgas scenoje, sukurti savo auditoriją ir lavinti profesinius sugebėjimus. Pagrindinis vertinimo kriterijai yra režisūrinių sprendimų paieška ir atradimai, profesionalumo siekimas ir ryšio su žiūrovais sukūrimas. Teatras, kaip pats užupis yra atviras ir šiltas visiems, kurie nori prie jo prisiliesti. Čia ne tik aktoriai, bet ir visas teatras tampa gyvu organizmu su savo siela, protu ir kūnu.

Per savo gyvavimo laikotarpį teatras pastatė 7 spektaklius, per paskutinius du metus buvo pastatyti trys spektakliai: M. Diuras „Hirosima, mano meile“ rež. R. Abukevičius, O. Bogajevo „Špilkos“ rež. V. Mikalauskas ir K. Gudonytės jesė „Aš niekada tavęs nepaliksiu“ rež. T. Varnas, aktoriai S. Baltrūnas, G. Gutauskas, M. Vaidotas, M. Zikaraitė, J. Balčiūnaitė, E. Peteraitis. Šis spektaklis tapo pastarojo laikotarpio sėkmingiausiu teatro pastatymu. Tai atminties komedija apie amžiną kartų konfliktą, kuris ilsisi tik stipriai raumenis įtempusio kompromiso gniaužtuose. Pjesėje pasakojama apie trumpalaikiais malonumų kartais apsvaigusį šiuolaikinį jaunimą ir apie vienam, bet labai įsimintinam kartui pasiruošusią buvusią kartą. Dvi pagrindinės merginos – Indrė ir jos jau mirusi močiutė, papasakoja žiūrovams savo istorijas apie tai, kas yra meilė, laisvė, laisva meilė, romantika ir gera muzika. Dviejų uždarų pasaulių – praeities ir dabarties, susitikimas sukuria spektaklyje įsivaizduojamo laiko akimirką, kuriai priklauso savi herojai.

Jaunas  „Užupio dramos teatras“ siekia profesionalumo, žinomumo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, pristatyti visuomenei neatrastus naujus talentus ir jų darbus, o svarbiausia – užmegzti tamprų ryšį su žiūrovais. Šiuo metu teatre statomos net dvi premjeros: P. Coelho „Veronika ryžtasi mirti“ ir T. Viljamso „Stiklinis žvėrynas“, kurį stato Gruzijos meno instituto bakalaurantė L. Urbona. Konkursas naujam pastatymui bus paskelbtas jau gegužės mėnesį.

„Užupio dramos teatras“ – jaunas režisūrinis teatras Lietuvoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *