Ankstyvojoje jaunystėje pamilęs medį ir darbą su juo, uteniškis Arminas Katilius neapleido savo pašaukimo net tada, kai atrodė, kad iš jo sunku užsidirbti pragyvenimui. Baigęs vadybos mokslus kolegijoje, jaunuolis nesijautė esąs savo rogėse, tad išbandė save įvairiose srityse – atvykęs į Vilnių dirbo taksi vairuotoju, vėliau išvyko į Angliją, kur paplušėjęs lėktuvų dalių gamykloje sveikatai kenksmingomis sąlygomis, vadovų per trumpą laiką buvo pastebėtas kaip talentingas medžio meistras, mat vieną dieną, per pietų pertrauką nusprendė padaryti porą medinių krėslų iš rastų medienos atliekų. Jo galvoje visada sukosi mintis, kaip laimėti svajonę – galimybę dirbti su medžiu ir atskleisti ilgus metus puoselėtą talentą. Taip ir atsitiko, kaip pats sako, per stebuklą. Šiuo metu Arminas dirba Norvegijos įmonėje, kur prižiūri medinių gaminių technologinį procesą, o laisvalaikiu kuria unikalius žiedus bei kitus aksesuarus iš medžio bei rūpinasi prekės ženklo „Wood Love“ plėtra.

Prakalbinęs medį, Norvegijoje kuria vienetinius aksesuarus

„Meilę medžiui veikiausiai paveldėjau iš senelio. Dar būdamas paauglys, gaminau šildomus medinius vandens kubilus, pavėsines, sūpynes. Kai atvykau į Norvegiją, norėjau daryti tą patį, bet supratau, kad tai nėra unikalu, nes daug kas čia tuo užsiima. Taigi, visai atsitiktinai gimė mintis kurti mažesnius, bet labai mielus gaminius iš medžio“, – veiklos Norvegijoje pradžią prisimena A. Katilius.

Vienetiniai žiedai_Wood_Love

Išbandęs save, kaip kūrėją, įvairių aksesuarų gamyboje – vienetinės odinių diržų sagtys iš medžio, marškinių sagos, peilių kriaunos, interjero objektai – atrado dar vieną veiklą – žiedų su įliejimais kūrimą. Šiuo metu jaunuolis juos kuria iš įvairios medienos, tokios kaip ąžuolas, riešutmedis, plienmedis.

WoodLove

„Dažniausiai naudoju beržą, nes jis šviesus ir puikiai išryškina įlietos medžiagos spalvą. Pasitelkdamas medienos vyniojimo technologiją bei įvairių medžiagų įliejimus – natūralaus akmens, plieno dulkių – galiu pagaminti kokybišką ir neįtikėtinai tvirtą žiedą“, – savo sumanymą pristato Arminas, besidžiaugiantis pirmaisiais pardavimais užsienyje. Jo kūrinius jau atrado anglai, norvegai bei šveicarai.

WoodLove_žiedai su įliejimais
Žiedai su akmenimis_Wood Love

Pasak Armino, kiekvienas jo darbas  yra kupinas meilės ir šilumos. Medžio aksesuarų dizaineriui ir gamintojui svarbiausia kokybė bei pats kūrimo procesas, kurio metu kūrybiškai „įdarbinamos“ gamtos gėrybės.

Unikalūs Wood Love žiedai

Kurdamas savo dirbinius, uteniškis, šiuo metu gyvenantis mažame Norvegijos kalnų miestelyje, negali nei laiko, nei jėgų, kiekvieną savo gaminį apžiūri atidžiai, kad viskas būtų atlikta preciziškai ir atitiktų aukščiausius kokybės standartus. „Pavadinimas, kuri pasirinkau savo veiklai geriausiai atspindi mano požiūrį į tai, ką darau ir į žmogų, kuris puošis mano darbais“, – „Wood Love“ reikšmę atskleidžia medžio mylėtojas.

WOOD_LOVE
Wood LOVE_sagtis

Laisvalaikiu jaunuolis mėgsta pasivaikščiojimus gamtoje su mylima mergina. „Ne veltui sakoma, kad Norvegijos gamta yra viena iš gražiausių žemėje, todėl neįmanoma atsispirti jos traukai“, – ypatingais asmeniniais atradimais džiaugiasi Arminas. Paklaustas, ar savo mylimajai dovanos paties kurtą žiedą, paslapties neišduoda, nes tiki, kad paslaptys stiprina ne tik kūrybą, bet ir meilę.

Diržo sagtis
WoodLove_peiliai

Netolimoje ateityje emigrantas planuoja pritraukti investicijų ir stiprinti „Wood Love“ tarptautinėse rinkose, investuoti į naujų gamybos įrenginių pirkimą ir nuosavą gamyklą.

Uteniškis įrodė, kad Norvegijoje galima dirbti ne tik lašišų fabrike

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *