Baltijos šalių aukštųjų mokyklų visų specialybių studentai kviečiami dalyvauti penktajame Vilniaus dailės akademijos organizuojamame tarptautiniame profesoriaus Algimanto Švėgždos piešinių konkurse ,,Idėja – daiktas 2016“.

Algimantas Švėgžda bičiuliui Arvydui Šalteniui viename laiške rašė, kaip svarbu sudaryti galimybę tiems, kurie piešia, nori piešti iš gamtos, bet niekas jų nepalaiko, paskatinti jaunus žmones ryžtingai pasukti vėl mokytis iš kelių tūkstančių metų meno patyrimo. <…> Niekas nepakeis to brūkšnio, išgyvento betarpiškai, išgyvenant vietoje. Tai ne tik brūkšnys. Jame lieka dalelė tos auros, tos vibracijos, to kvapo ir „įvykio vietos“.

Šiuolaikinė sąmonė, dėl aukštųjų technologijų ir medijų sukibusi su prognozuojamais ir programuojamais vaizdiniais, praranda regos aštrumą. Klibinami gebėjimai autentiškai matyti ir vaizduoti. Šią vietą užima informacinės sistemos ir jų „gaminama“ produkcija. Iškyla rimtas pavojus menininko savivokai, tapatumui ir savivertei. „Copy-paste“ kelias žmogaus autentiškumą paverčia savotiška karikatūra, nuvertina raišką, studijas, meną ir mokslą.

Piešinys yra plastinio meno dalis, kompozicinio sumanymo elementas, tačiau neabejotinai turi ir savo išskirtinę vertę. Tai konceptualus ir emocionalus pranešimas įvairios grafinės komunikacijos begalybėje. Kitu atveju nebebūtų aktualus mūsų dienomis.

Piešinys atspindi buvimo pasaulyje patirtį, gali sujungti regimą ir įsivaizduojamą pasaulius. Iš jaunųjų menininkų tikimasi sulaukti drąsių ir meistriškų, eksperimentinių ir utopinių kūrybinių darbų.

VDA Vilniaus fakulteto dekanas
doc. Česlovas Lukenskas

…Tiems, kurie piešia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *