Šįryt trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje baigėsi tremtinių ir politinių vardų skaitymo akcija #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK. Šiemet akcijos metu buvo perskaityta 60 000 vardų ir likimų, o prie to prisidėjo 693 žmonės.

Projekto „Misija Sibiras“ antrus metus organizuojamoje akcijoje šiemet skambėjo 1944–1949 ištremtų ir kalintų žmonių pavardės, kurios visuose miestuose buvo pradėtos skaityti lygiai 13 val. Vilniuje skaitymus pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Kaune ir Klaipėdoje – miestų merai Visvaldas Matijošaitis bei Vytautas Grubliauskas.

„Šių metų akcija mums tik dar kartą įrodė, kaip smarkiai užaugo ne vien „Misija Sibiras“ projektas, bet ir visa mūsų visuomenė. Pernai, organizuodami akciją buvome nedrąsūs, o šiemet apie skaitymus kalbėjo visa šalis. Aš tikiu, kad #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK gali tapti labai gražia mūsų šalies tradicija, skirta birželio 14-ajai pagerbti“, – kalbėjo projekto „Misija Sibiras“ vadovas Ignas Rusilas.

Paskutinį skaitymų knygos puslapį pirmieji užvertė klaipėdiečiai, kur skaitymai baigėsi apie 7 val. 30 min., vėliau prie 20 000 vardų ir likimų skaitymų pabaigos priartėjo Kaunas bei Vilnius. Visuose trijuose miestuose skaitymai truko per visą naktį, o jų nesustabdė nei žvarbus pajūrio vėjas, nei lietus ar vėlus metas. Gerokai po vidurnakčio eilėse laukė vaikai su savo tėvais, paryčiais padėti skaityti atėjo senjorai, patys patyrę tremtį, o skaitymuose nuolatos budėjo Lietuvos skautija, Lietuvos šaulių sąjunga bei Ateitininkų federacija.

Siekdami ištarti vardą, išgirsti likimą bei išsaugoti Lietuvos istoriją, atminties akcijos organizatoriai sujungė visus tris miestus istorijos tiltais ir šiemet pasiekė 82 000 perskaitytų vardų ir likimų ribą!

Šimtai žmonių dalyvavo atminties akcijoje #IŠTARK #IŠGIRSK #IŠSAUGOK

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *