Šiandien prasideda registracija į didžiausią Lietuvoje moksleivių debatų konkursą „Eurodebatai“.  Prognozuojama, kad šiame Jaunimo Europos komandos narių ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vykdomame projekte dalyvaus daugiau nei 150 jaunuolių. Iš pradžių vyresniųjų klasių moksleiviai lapkričio 21–25 d. rungsis net devyniolikoje šalies miestų ir miestelių, o geriausi oratoriai gruodžio 12 d. susitiks finale Vilniuje, kur jų diskusijas stebės ir vertins žinomi žmonės.

Moksleiviai varžysis gebėjimais viešai kalbėti ir dalinsis idėjomis pagrindine „Eurodebatų“ tema „Kaip jauni žmonės gali suvienyti Europos Sąjungą“. Konkurso dalyvių kalbų klausysis ir jas vertins vietos politikai, visuomenės veikėjai ir bendraamžiai. Miestų renginių nugalėtojai bus pakviesti dalyvauti mokymo kursuose, kuriuos ves viešojo kalbėjimo guru Igoris Vasiliauskas. „Eurodebatų“ finalo nugalėtojai bus apdovanoti pažintine kelione į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

„Europos Sąjungos ateitis priklauso ne vien nuo jos atsparumo vidaus ir išorės grėsmėms bei gebėjimo spręsti globalias problemas, bet ir nuo pasirengimo keistis ir atgauti žmonių pasitikėjimą, ypač jaunosios kartos. Todėl kviečiame jaunus žmones išsakyti savo mintis apie visų mūsų Europos ateitį ir atviroje diskusijoje ieškoti atsakymų, kaip stiprinti Europos Sąjungą ir išlaikyti jos vienybę“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Dalyvauti trečią kartą rengiamame konkurse jaunuolius kviečia ir „Humoro klubas“. Anot jo nario ir vadybininko Pauliaus Ambrazevičiaus, kalbėti prieš auditoriją turi mokytis kiekvienas žmogaus, nes tai praverčia įvairiose situacijose. „Šiurpuliukai lipant ant scenos yra visiškai natūralu, o kovoti su scenos baime geriausiai padeda pasirengimas“, – teigia Paulius Ambrazevičius, kuris kartu su kolegomis miestų renginių nugalėtojus drąsins ir prieš finalą numatytos dalykinės vakarienės metu.

Konkurso dalyviai registruojami iki lapkričio 5 d. adresu www.pazinkeuropa.lt. „Eurodebatai“ vyks Akmenėje, Biržuose, Garliavoje, Kaune, Klaipėdoje, Kupiškyje, Kuršėnuose, Lazdijuose, Pakruojyje, Palangoje, Panevėžyje, Pasvalyje, Plungėje, Šiauliuose, Šilalėje, Švenčionėliuose, Tauragėje, Ukmergėje, Vilniuje.

Prasideda registracija į didžiausią Lietuvoje moksleivių debatų konkursą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *