Eglė Užkuraitė

Balandžio 26 d., penktadienį, daugelis skubėjo į Vilniuje esančią Teatro Areną. Šaligatvio nuorodos informavo: “Dievas iš mašinos”. Tai uždaromasis matematikų ir informatikų dienų vakaras. Žiūrovai buvo pasipuošę, kaip ir pridera tikrai operai: merginos kaukšėjo aukštakulniais, vaikinai stebino elegantiškais kostiumais. Arena sausakimša.

Viskas prasideda nuo piktojo darbdavio Dinaro Hamzos ir jo vergų mifiečių scenos. Hamza negailestingas, plaka vergus botagu, taip parodymas, jog jis turįs valdžią savo rankose, o jie, mifiečiai, tėra vergai, turintys daugybę įsipareigojimų.

Tačiau vienas iš vergų, vardu Gunaris, sugalvojo išsilaisvinimo planą ir pasprunka nuo Hamzos. Gunaris tenori vieno – laisvo ir nepriklausomo gyvenimo. Tačiau, ne viskas taip paprasta, jo laukia dar daug išbandymų.

Čia pasirodo Ofelija. Ji gražiausia krašto mergina. Ofelijai pabodo niūrus ir nuobodus Grido miestas, todėl ji sugalvoja planą: susirasti jaunikį, kartu su juo išvykti iš miesto. Tik šitaip ją paleisti sutinka kompiuteris Gridas. Ofelija vis kviečiasi jaunikius, Cezarija, kompiuterio adminė, testuoja juos kompiuterius. Tačiau nė vienas jaunikis Gridui nepatinka, vis dega raudona šviesa.

Vieninteliam Gunariui, kuris net netrokšta tapti Ofelijos mylimuoju, pavyksta gauti kompiuterio Grido pritarimą.

Šiuo sprendimu nepatenkintas mieste siautėjantis Punka, taip ir nepasiekęs gražiausios merginos rankos ir širdies. Jis įkuria “Vienišų jaunikių broliją” ir sieka išvyti arba nugalabyti svetimšalį Gunarį.

Scenoje Ofelija ir Gunaris. Mergina džiaugiasi surastu mylimuoju, užsimena jam apie kelionę iš miesto. Staiga Gunaris supranta, jog tai gali būti jo šansas ištrūkti iš miesto.

Prasideda Cezarijos vedama vestuvių ceremonija. Bet.. ją nutraukia Punka ir jo “Vienišų jaunikių brolija”. Čia pat pasirodo ir Hamza. Gunaris atsiranda tarp dviejų blogybių. Jis atitenka brolijai ir dingsta.

Hamza meilinasi Ofelijai. Jis peršasi ir kloja jai po kojomis turtus, tačiau Ofelija to visai nenori.

Punka nori sužinoti, kodėl Gridas pasirinko Gunarį, kokia jo paslaptis. Pasinaudojęs proga Gunaris įtikina brolija visiems laikams sunaikinti kompiuterio despotizmą. Vadu paskelbiamas pats Gunaris.

Ofelija nelaiminga ir liūdna. Ji nenori tekėti už Hamzos, bet Cezarija ją tikina pasitikėti kompiuteriu. O kompiuterio verdiktas yra neigiamas.

Hamza įsiunta. Jis liepia Ofelijai ruoštis vestuvėms, nes jos vis tiek įvyks, su ar be kompiuterio pritarimu.

Įbėgusiai brolijai Hamza pasiūlo mainus: jis atiduoda Ofeliją, o jie jam Gunarį. Mainai įvyksta, bet Hamza jiems pakiša netikrą nuotaką, Cezariją.

Gunaris įtikinėja Ofelija slapta pabėgti, tačiau ji nesutinka. Ofelija nenori palikti savo žmonių Hamzos valioje. Gunaris nepasiduoda, jis turi kitą planą.

Tad Gunaris imasi savo plano: “nulaužia” kompiuterį ir stato Hamzą su Ofeliją prie jo altoriaus. Gridas pritaria ir prasideda tikras chaosas. Kompiuteris pašėlsta.

Pagaliau vyksta tikrosios Gunario ir Ofelijos vestuvės. Miestas džiūgauja – laisvė.

Roko opera baigiasi MIDI himnu. Po operos ir toliau tęsėsi linksmybės. Scenoje pasirodė AC/DC tribute, Anvo ir kiti.

MIDI roko opera – renginys akims ir ausims

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *