Asociacija „Slinktys” drauge nuo Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių viešosiomis bibliotekomis nuo balandžio mėnesio pradeda Mažųjų knygų mugių maratoną.

Mažųjų knygų mugių projektas startuoja balandžio 1 d., penktadienį, Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje. Mugėje dalyvaus 16 skirtingų leidyklų, maloniems pavasario ir ne tik skaitymams už prieinamą kainą pasiūlysiančių įvairių savo knygų: nuo grožinės kūrybos iki praktiškų patarimų kaip būti sveikiems ir laimingiems, nuo literatūros vaikams iki solidžių mokslinių leidinių. Mugėje dalyvaus: „Algarvė”, „Andrena”, „Baltos lankos”, „Charibdė”, „Gelmės”, „Gimtasis žodis”, „Kalendorius”, Lietuvos enciklopedijų ir leidybos institutas, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Naujoji Romuva”, „Raidynėlis”, „Pegasas”, „Rotas”, „Slinktys”, „Versus aureus”, Vytautas Račickas, „Žara”.

Knygų mugė bibliotekoje vyks nuo 11 iki 18 val.

Be pačios mugės, tądien bibliotekoje bus rengiami ir kiti, palydinamieji literatūriniais renginiai.

12 val. vaikų ir paauglių rašytojas Vytautas Račickas pristatys savo naujausią knygą „Svečiuose pas mešką”. Tai – istorijos, kurias išgyveno Stalino represijų aukos. Pasakojimų herojai liudija žiaurią Sibiro tremtinių kasdienybę – badą, šaltį, artimųjų netektis, patyčias. Tačiau ir tose baisybėse viltis sugrįžti neužgęsta. Skaitytojas atras pamėgtą taiklų, iš pirmo žvilgsnio lengvą V. Račicko stilių. „Įspūdžių šiai knygai sėmiausi ne iš gyvenimo, o iš Sibiro kančias patyrusių tremtinių literatūros. Pasakojimuose panaudoti jų prisiminimų fragmentai, ištraukos, nuotrupos, guriniai ir gurinėliai”, – prisipažįsta rašytojas. Beje, ši knyga, pasak paties rašytojo, skirta labiau ūgtelėjusiems vaikams, paaugliams, jaunimui.

14 val. į renginį kviečiame brandesnius paauglius, baigiančius gimnazijas ar neseniai jas baigusias. Bus pristatyta leidyklos „Gelmės“ naujos serijos „Paribio istorijos” knygas:  Shawn Goodmano knygą „Teisingas pasirinkimas“ neretai tituluojama naujųjų laikų „Rugiuose prie bedugnės“ ir Jason Reinolds „Vaikinas juodu kostiumu“, knyga jau spėjusi įsirėžti į daugumos amerikos paauglių samonę.  Pristatyme dalyvaus vertėja Vida Bėkštienė ir poetai Ernestas Noreika, bei Mantas Balakauskas.

Į knygų mugės pabaigą, 16.30 val. į mugę atvyksta poetas ir vertėjas Dainius Gintalas su savo naujausia, trečia, poezijos knyga „Adatos“ (išleido leidykla „Tyto alba”). Pasak poeto, savaitraščio „Literatūra ir menas” redaktoriaus Gyčio Norvilo, ši knyga – išskirtinė tiek lietuvių poezijos kontekste, tiek jos autoriui: ji spiria išsinerti iš senos odos, nerti į skaidriausius pasaulio vandenis.” „Adatose” autorius eksperimentinį kalbėjimą išmoningai derina su tradicine poetika, taiko literatūrinio kontrapunkto principą, gretina įvairius poezijos žanrus: verlibrą, sonetą, haiku, trumpas, dažnai vienos eilutės ištarmes. Poetas nevengia aštrių posakių, nepatogių temų, tekstai kupini vitališkumo, dinamikos, neišgrąžintos ekspresijos.

Susitikime su poetu išgirsime jo paties skaitomus tekstus, klausytojai sužinos kaip gimsta nestandartinės, įdomios knygos išliekančios literatūros padangėje.  Susitikimą moderuos ir protingus klausimus uždavinės kultūrininkas Juozas Žitkauskas.

Asociacija „Slinktys“ įkurta šių metų rudenį. Organizacija užsiims įvairia kultūrine – šviečiamąja veikla. Literatūrinių renginių, koncertų organizavimas, susitikimai su rašytojais ir muzikantais yra kertinis asociacijos veiklos akmuo. „Norime suburti jaunuosius meno sričių atstovus, bei sukurti jiems erdvę – galimybę laisvai reikštis ir tobulėti. „Slinktys“, taip pat nepamiršta periodinių leidinių ir knygų leidybos, bei kultūrinių akcijų organizavimo. Organizacija siekia įvairius kultūrinius renginius pateikti kuo patraukliau, juos padaryti lengvai prieinamus įvairaus amžiaus jaunimui. Ir ne tik…” – savo sumanymais dalijasi „Slinkčių” steigėjai.

Kitos, artimiausios „Slinkčių” su bibliotekomis rengiamos knygų mugės, vyks balandžio 21 d. Vilniaus m. centrinėje bibliotekoje, 25 – Kretingos, o 26 Skuodo R. Granausko viešosiose bibliotekose.

PROGRAMA

Balandžio 1 d. (penktadienį) Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, 11.00 – 18.00 val.

MAŽOJI KNYGŲ MUGĖ KAUNE: naujausios knygos, įdomūs ir turiningi susitikimai su jų autoriais

11.00 val. Šventės atidarymas;

11.00 – 18.00 val. Mažoji knygų mugė

Dalyvaus: ALGARVĖ, ANDRENA, BALTOS LANKOS, CHARIBDĖ, GELMĖS, GIMTASIS ŽODIS, KALENDORIUS, LIETUVOS ENCIKLOPEDIJŲ IR LEIDYBOS INSTITUTAS, LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGOS LEIDYKLA, NAUJOJI ROMUVA, RAIDYNĖLIS, PEGASAS, ROTAS, SLINKTYS, VERSUS AUREUS, VYTAUTAS RAČICKAS, ŽARA;

12.00 val. VYTAUTO RAČICKO naujos knygos „Svečiuose pas mešką” pristatymas bei pokalbis su autoriumi.

14.00 val. Leidyklos „Gelmės” knygų serijos jaunimui „Paribio istorijos“ pristatymas bei pažintis su šios serijos knygomis JASON REYNOLDS „VAIKINAS JUODU KOSTIUMU“ ir  SHAWN GOODMAN „TEISINGAS PASIRINKIMAS“.

Dalyvaus: leidyklos „Gelmės” direktorė Vida Bėkštienė, poetai  Ernestas Noreika ir  Mantas Balakauskas.

16.30 val. Poezijos skaitymai „Pavasaris” iš naujos DAINIAUS GINTALO eilėraščių knygos ADATOS.

Dalyvaus: autorius, poetas ir vertėjas D. Gintalas, poetas, kultūrininkas Juozas Žitkauskas ir kt.

Mažųjų knygų mugių maratonas prasidės Kaune

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *