Praėjusi mėnesį prekyboje pasirodžiusios knygos be pavadinimo pirmasis tiražas buvo išpirktas žaibiškai. Knyga, kurioje pasakojamos nusižudžiusiųjų artimųjų istorijos, kartu su projekto iniciatoriais keliauja po Lietuvą. Susitikimai organizuojami sausakimšose salėse: vis daugiau žmonių nori iš pirmų lūpų išgirsti apie knygą. Iniciatoriai jau sulaukė kvietimų apsilankyti Londone ir Čikagoje, kur jų lauktų lietuvių bendruomenės narių dėmesys.

Pristatyme, vakar surengtame Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, dalyvavo ne tik  idėjos autorius Mykolas Majauskas, knygos tekstų autorė Elvyra Kučinskaitė, bet ir psichologė, habilituota socialinių mokslų daktarė profesorė Danutė Gailienė, psichiatras Janas Hilbigas ir artimieji, knygoje pasidalinę savo istorijomis.

„Tikiu, kad tai į gerą, mes turim pralaužti tą tylą ir susipažinti su šiomis istorijomis ne dėl smalsumo, o kad galėtumėme būti geresni vieni kitiems“, – susitikimo metu sakė D.Gailienė. Anot jos, visuomenei šiandien vis dar labai trūksta žinių kaip palaikyti ir padėti žmonėms, kurie patyrė netekties skausmą,

Knygoje surinktos ir užrašytos penkiolikos žmonių, patyrusių artimojo savižudybę, istorijos. Knygos iniciatoriai tikisi, jog knygoje perteikiamos istorijos paskatins drąsiau kalbėti apie savižudybių prevenciją bei psichinės sveikatos problemas, skirti daugiau dėmesio šalia esantiems brangiems žmonėms, o galvojančius apie savižudybę ar mėginusius žudytis galbūt privers susimąstyti sužinojus, kokį skausmą tai gali sukelti jų artimiesiems. Taip pat viliamasi, kad knyga padės atsiverti ir gyti tiems, kurie neteko artimojo jam nusižudžius

Knygos idėjos autorius Mykolas Majauskas sako, kad artimiesiems, išdrįsusiems viešai kalbėti apie patirtą skausmą, visuomenės palaikymas yra be galo svarbus.

Knygą be pavadinimo galima įsigyti „Pegaso“ knygynuose ir el. parduotuvėje, parduotuvėse „Maxima“, taip pat „Eurovaistinėse“. Prekybos vietas artimiausiu metu pasieks ir antrasis knygos tiražas.

Visos knygos autorinės pajamos skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje.

Siekdami paskatinti dialogą, knygos iniciatoriai keliauja po Lietuva. Artimiausi susitikimai vyks balandžio 7 d. Kupiškyje ir  balandžio 19 d. Klaipėdoje. Tariamasi dėl knygos prasistatymo datų Klaipėdoje, Utenoje, Marijampolėje. Planuojami susitikimai su lietuviais, gyvenančiais Anglijoje bei Amerikoje.

Knygos be pavadinimo iniciatoriai jau sulaukė kvietimų knygą pristatyti užsienyje gyvenantiems lietuviams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *