„Prieš pradėdama studijuoti magistrantūroje Kauno technologijos universitete (KTU), buvau gerokai konservatyvesnė, labiau linkusi rinktis tradicinius, laiko patikrintus sprendimus, kuriuos palaikė mano šeima, draugai ir artimieji. Dabar suprantu, kad tokiuose „spąstuose“ yra įstrigusi didelė dalis Lietuvos jaunimo ir dar didesnė dalis vyresniosios kartos atstovų“, – atvirauja KTU Inovacijų valdymo ir antreprenersytės magistrantūros studijų absolventė Virginija Januškaitė.

KTU bakalauro ir magistrantūros studijos, kitų Universiteto teikiamų paslaugų kokybė pateisino merginos lūkesčius, todėl ji nusprendė toliau tęsti mokslinę veiklą KTU doktorantūros studijose.

Magistrantūra pakeitė požiūrį

„Tarp to, kokia buvau prieš penkerius metus ir dabar, matau didžiulį skirtumą. Nė kiek neperdėdama galiu pasakyti – magistratūros studijos labai prisidėjo ne tik prie mano žinių bazės pildymo ir formavimo, bet ir keitė mano pasaulėžiūrą.

Pradėjusi studijas nuo KTU inžinerijos bakalauro, gebėjau pažinti fundamentinį, fizinį pasaulį, suvokti kaip jis veikia, tačiau vis dar trūko kai kurių atsakymų apie socialinių sistemų veikimą, verslo pasaulį, vertės kūrimą ir asmeninę finansinę gerovę“, – prisimena V. Januškaitė.

Dėl šių priežasčių mergina, praėjus metams po bakalauro studijų baigimo, suvokdama, kokių žinių jai vis dar trūksta, pasirinko KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto siūlomas magistrantūros studijas – Inovacijų valdymas ir antreprenerystė.

„Tokį pasirinkimą paskatino ir darbas konservatyviomis verslo vertybėmis grįstoje įmonėje. Jaučiau, kad tai man svetima, tačiau tuomet dar nežinojau, ką reikėtų daryti kitaip ir kodėl vienos įmonės tampa inovatyviomis, o kitos ne“, – sako V. Januškaitė.

Anot jaunosios tyrėjos, KTU Inovacijų valdymo ir antreprenerystės magistrantūros studijų programoje telpa viskas, ko reikia kūrybiškam, veržliam ir idėjų kupinam jaunimui. Studijos padeda atrasti kiekvieno turimą potencialą, peržengti tradicinio mąstymo barjerus ir nusistovėjusias ribas.

Lietuvoje trūksta inovatorių

V. Januškaitė pastebi, kad Lietuvoje vis dar vyrauja tradicinė pramonė, šabloniški sprendimai, žema rizikos „tolerancija“. Anot jos, tai didele dalimi susiję su menku inovacijų išmanymu, kultūrine praeitimi, laiko sąlygotomis nuostatomis.

„Magistratūros studijų metu įgytos žinios parodė, kiek daug pasirinkimų mes turime tiek asmeniniame gyvenime, tiek versle. Sėkmė šiandieniniame pasaulyje užtikrinama jau ne fiziniu kapitalu, bet gebėjimu išnaudoti savo kūrybiškumą ir išskirtinį mąstymą“, – mano jaunoji KTU mokslininkė.

Inžinerijos bakalauro studijas baigusi V. Januškaitė anksčiau dirbo aviacijos įmonėje, kurioje galėjo pritaikyti studijų metu įgytas žinias. Anot merginos, įsisavinta informacija padeda suvokti inžinierių mąstyseną, darbo ypatumus.

Šiuo metu palydovus kuriančiame startuolyje dirbanti V. Januškaitė sako vadybines žinias pritaikanti ieškodama inovacinių, procesų optimizavimo, žinių išsaugojimo ir pasidalijimo galimybių.

„Kiekvienoje įmonėje, nesvarbu, ar ji priklausytų tradicinėms pramonės šakoms, ar kurtų aukštąsias technologijas, glūdi inovacinis potencialas, kuriam išlaisvinti reikalingas vadovas-antrepreneris bei gera darbuotojų komanda“, – įsitikinusi pašnekovė.

Jos nuomone, KTU Inovacijų valdymo ir antreprenerystės studijų programą gali rinktis daugelio pirmosios pakopos studijų studentai, nes inovacijos yra gyvybiškai svarbios bet kuriai įmonei, nepriklausomai nuo jos veiklos pobūdžio.

Išmokė mąstyti plačiau

Magistratūra merginai padėjo suvokti, kokias vertybes puoselėja sėkmingiausios pasaulio įmonės, kas lemia globalioje rinkoje konkurencingų kompanijų sėkmę, atskirų šalių bei regionų konkurencingumą.

„Šios studijos išmokė mąstyti plačiau, žvelgti giliau, matyti kaip veikia verslo ekosistemos ir kad miestų, regionų, šalių konkurencingumas ir sėkmė priklauso nuo to, kaip ekosistemos dalyviai sugeba įgalinti vienas kitą“, – kalbėjo V. Januškaitė, kurios nuomone, Lietuvoje šiandien labai reikalingi iniciatyvūs, naujoves ir pokyčius palaikantys žmonės.

„Asmeninis gyvenimas ir karjera yra pagrindinis kiekvieno žmogaus „verslas“. Jo sėkmė priklauso nuo to, kaip gerai sugebi šį verslą valdyti – tokį patarimą studijų metu man davė vienas KTU profesorius. Juo vadovaujuosi iki šiol“, – atskleidžia doktorantė.

Jaunoji mokslininkė: „Lietuvos jaunimas – vis dar konservatyvumo spąstuose“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *