Gegužę baigėsi penkis mėnesius asociacijos “Neribotų galimybių fondas“ vykdytas projektas „Išplėsk galimybes“. Šiame projekte pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į kaimo ir miesto jaunimo bendradarbiavimo stiprinimą, lyderių suradimą kaimiškose vietovėse bei jų įtraukimą į aktyvią visuomeninę veiklą.

Projekto rezultatų pristatymo renginyje projekto “Išplėsk galimybes” dalyviai dalinosi patirtimi įgyta projekto metu. Jie kalbėjo apie naudas, kurias gavo įgyvendindami programos “Veiklus jaunimas” projektą.

Šios iniciatyvos metu projekto vykdytojai surengė tris mokomuosius susitikimus su miesto ir kaimo jaunimu jiems aktualiomis temomis: nevyriausybinių organizacijų steigimas, jų finansavimo šaltiniai, organizacijų narių motyvacijos kėlimas, interesų atstovavimas. „Labai svarbu, kad jauni žmonės ne tik dalyvautų projektinėje veikloje, mokytųsi, kurtų, bet ir sugebėtų patys sau įvardinti, kurie išmokimai yra svarbiausi bei pritaikytų juos tolimesnėje veikloje, todėl projekto metu parengėme dalyvių bendradarbiavimo veiklos planą, kuriuo tikimės skatinti apskrities organizacijų bendras iniciatyvas”, – sakė projekto iniciatorė, “Neribotų galimybių fondas” prezidentė Vaida Kelerytė.


Kaip teigia V. Kelerytė jaunimo organizacijų veikla yra nuolatinis tobulėjimas, o kartu ir jaunimo situacijos gerinimas. Jauni žmonės tokioje aplinkoje jaučiasi gerai ir sukuria vertę ne tik sau, bet svarbiausia ir aplinkai. „Jaunimas, neturintis darbo, sąlygų turiningai praleisti laisvalaikį linksta prie žalingo gyvenimo būdo, todėl įtraukties didinimas – jaunimo organizacijų stiprinimas, kompetencijų ugdymas ženkliai prisideda prie jaunimo užimtumo bei laisvalaikio praleidimo problemų sprendimo. Suradus kaimiškųjų vietovių lyderius, integravus aktyvistus į mieste išvystytą jaunimo organizacijų struktūrą, supažindinus su gerosios praktikos pavyzdžiais, veikiančiomis organizacijos, finansavimo bei partnerystės galimybėmis yra kuriamos ir stiprinamos kaimo ir miesto jaunimo organizacijos bei kovojama su jaunimo nedarbu ir užimtumo trūkumu“, – projekto naudą vertino „Neribotų galimybių fondas“ prezidentė V. Kelerytė.

Asociacijos „Neribotų galimybių fondas“ prezidentė Vaida Kelerytė, kviečia jaunus žmones nedvejoti ir prisijungti prie įgyvendinamų įvairių iniciatyvų: socialinių akcijų, patirties mainų projektų, sporto ir kitų veiklų, kuriant jaunimo užimtumą mieste ir kaime. Kreiptis: v.keleryte@gmail.com

Jauni žmonės yra pasiryžę imtis atsakomybės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *