Dilgėlė – visiems mums puikiai pažįstamas vaistinis augalas, plačiai naudojamas medicinoje ir kosmetologijoje. Ją galima naudoti plaukų stiprinimui ir siekiant užkirsti kelią slinkimui, kovoje su pleiskanomis ir intensyviu plaukų riebalavimusi.

Dilgėlių sudėtyje yra labai daug naudingųjų medžiagų ir vitaminų. Jau nuo neatmenamų laikų šiomis vaistažolėmis gydomos pačios įvairiausios ligos, sprendžiamos odos ir plaukų problemos.

Gražūs ir išpuoselėti plaukai – tai kiekvienos moters pasididžiavimas. Kad jie būtų kuo gražesni, neretai išleidžiame daugybę pinigų visokioms „stebuklingoms“ kaukėms ir šampūnams – visa tai aktualiau žiemą, tačiau dabar, kai dilgėlės želia tiesiog po kojomis, nepasinaudoti tokia proga tiesiog negalima. Šio nereiklaus augalo galima prisirinkti miške, patvoriuose, prie tvenkinių ir daugelyje kitų vietų. Dilgėlių kaukės, antpilai ir nuovirai idealiai tinka riebių plaukų ir pleiskanojančios galvos odos priežiūrai, be to, skatina plaukų augimą.

Plaukų augimui

1. Išspauskite šviežių dilgėlių sultis, įtrinkite į galvos odą; šiltai apvyniokite ir palaukite 1 valandą, išplaukite su vandeniu.
Saujelę susmulkintų šviežių arba džiovintų dilgėlių užpilkite 0,5 l verdančio vandens, palaikykite 7–10 valandų, nukoškite ir skalaukite švarius plaukus (arba įtrinkite į šaknis).

2. Galite pasidaryti dilgėlių antpilo žiemai – tai gana veiksminga priemonė. 3 valgomuosius šaukštus susmulkintų šviežių arba džiovintų dilgėlių užpilkite 100 ml degtinės, palaikykite keletą dienų ir nukoškite. Skystį galite įtrinti į galvos odą arba atskiesti 1 arbatinį šaukštelį 1 litru vandens ir skalauti plaukus.

3. Saujelę šviežių susmulkintų dilgėlių užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir pusvalandį palaikykite karšto vandens vonelėje. Atvėsinkite ir sumaišykite su 3 valgomaisiais šaukštais obuolių acto. Naudokite plaukų skalavimui.

4. Galite pasidaryti dilgėlių nuoviro ir trinti jį į plaukų šaknis: po 1 valgomąjį šaukštą džiovintų dilgėlių ir dilgėlių šaknų užpilkite 200 ml vandens ir pastatykite pusvalandžiui į karšto vandens vonelę. Po procedūros skalauti ar nusausinti plaukų rankšluosčiu nereikia.

5. Kaukė riebiems plaukams: sumalkite dilgėles elektriniu smulkintuvu (jums reikės pusės stiklinės tyrelės), įdėkite arbatinį šaukštelį druskos ir viską gerai išmaišykite. Lengvais masažuojamaisiais judesiais ištepkite gauta mase galvos odą. Kad poveikis būtų geresnis, patartina galvą apsukti plėvele ir rankšluosčiu, palaikyti 15–20 minučių ir išplauti šiltu vandeniu.

Nuo pleiskanų

Galvos oda nuo neatmenamų laikų gydoma dilgėlių aliejumi – jis ne tik stiprina plaukus ir suteikia jiems sveikatos, tačiau taip pat apsaugo nuo plonėjimo ir žilimo. Pasidarykite šios priemonės namuose: šviežias dilgėles susmulkinkite elektriniu smulkintuvu arba sumalkite mėsmale, sumaišykite su trupučiu alyvuogių aliejaus ir žiupsneliu druskos, palikite pastovėti 24 valandas. Tada nukoškite ir ištepkite galvą. Užsidėkite šiltą kepuraitę ir palaukite 30–40 minučių. Išplaukite su šampūnu.

Dilgėlės – plaukų grožiui ir sveikatai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *