„Nuimti šabloniškas kaukes ir pažvelgti į lietuvių rašytojus kitu kampu“ – to, anot aktoriaus Audriaus Bružo, visą spalio mėnesį jis siekė kartu su kolegomis iš improvizacijų teatro „Kitas kampas“. Knygynų tinkle „Pegasas“ antrus metus iš eilės vykusios ir dar didesnio susidomėjimo sulaukusios iniciatyvos „Šiuolaikiniai lietuvių autoriai kitu kampu“ metu aktoriai kvietė skaitytojus iš naujo atrasti 20 mūsų šalies autorių.

A. Bružo teigimu, visi susitikimai buvo įdomūs ir netikėti, nes kiekvienas rašytojas – individuali asmenybė, tikrai turinti, ką „įdėti į popierių“.

„Negaliu teigti, kad buvo sunku ar lengva rašytojus prakalbinti. Susitikimas priklausė nuo to, kaip pats rašytojas norėjo leistis į kalbas, nuo jo norų ir priežasčių kalbėti. Bet drąsiai galiu sakyti, kad kiekvienas susitikimas buvo įdomus, nes skirtingas rašytojas skleidžia vis kitokią vibraciją, pasižymi individualumu, specifine pasaulėžiūra. Visi kalbinti lietuvių autoriai labai spalvingi ir skirtingi, dėl to bendrauti su jais buvo įdomu ir nenuspėjama“, – sako A. Bružas.

Aktorius, paklaustas, kurie susitikimai buvo įsimintiniausi, išskyrė pokalbius su Rūta Vanagaite, kuri, būdama ne tik rašytoja, bet ir prodiuserė, teatrologė, gerai išmano bendravimo su publika dėsnius. Taip pat gyvai ir žaismingai, anot jo, bendravo trijulė moterų (Irena Buivydaitė, Jolita Herlyn ir Lina Ever), pasakojusių apie tris meilės kampus, bei, žinoma, A. Tapinas kartu su A. Čekuoliu.

„Visiems rašytojams stengėmės užduoti netradicinius klausimus, pavyzdžiui, ką sakytų sutikę Dievą arba kokį patiekalą labiausiai mėgsta. Siekėme nuimti šabloniškas kaukes ir parodyti skaitytojams kitą šiuolaikinių autorių kampą. Manau, kad ši iniciatyva buvo labai prasminga, nes plečia akiratį, drąsina ir skatina jaunesnę kartą domėtis ir pažinti įvairias rašytojų asmenybių puses“, – teigia A. Bružas.

Prie šios iniciatyvos šiemet, kaip ir pernai, prisijungė trys didžiosios šalies leidyklos – „Alma littera“, „Tyto alba“, „Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla“ – ir apie 20 lietuvių rašytojų.

Tarp jų – Lietuvos paauglių literatūros konkurso laureatės Akvilina Cicėnaitė, Jurga Šalaševičiūtė ir Daina Opolskaitė, Sigitas Parulskis, „bobų vasaros“ ekspertė Rūta Vanagaitė, „generolas sena karvė“ Algimantas Čekuolis kartu su „geležiniu vilku“ Andriumi Tapinu, erotinių ir jausmų romanų trio Irena Buivydaitė, Jolita Herlyn ir Lina Ever, „Vilniaus plovo“ autorius Regimantas Dima ir kt.

Nors iniciatyva „Šiuolaikinių lietuvių autorių knygos. Atrask ir didžiuokis“ pasibaigė, televizijos kanalas „LRT Kultūra“ dar visą mėnesį, sekmadieniais transliuos įrašus iš susitikimų su autoriais.

Pirmasis vieno didžiausių šalyje knygynų tinklo „Pegasas“ knygynas duris atvėrė 2003 m. Šiuo metu knygynų tinklas jungia 34 knygynus įvairiuose Lietuvos miestuose, tarp kurių – didžiausias knygynas Baltijos šalyse. Knygynų tinklas „Pegasas“ priklauso „Alma littera“ įmonių grupei.

A. Bružas: „Atvėrę kitą rašytojų kampą, skatiname jaunesnę kartą jais domėtis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *